Ogłoszenia

Ogłoszenia XXII niedziela zwykła

31.08.2014

 1. Kończymy czas wakacyjny. Serdecznie witam wszystkich parafian, którzy powrócili z sezonowej pracy czy wypoczynku. Witam też tych nielicznych gości, którzy u nas swój urlop spędzają we wrześniu.
 2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego oraz rocznica wybuchu II wojny światowej. Te dwa tematy powinny mobilizować ludzi wierzących w Boga, by tego dnia być w kościele. Msza św. za Ojczyznę z udziałem kombatantów, przedstawicieli samorządów, grup zawodowych i organizacji wraz z pocztami sztandarowymi sprawowana będzie o godz. 8.30. Będzie to jednocześnie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Dzieci ze szkół podstawowych a zwłaszcza najmłodszych i tę młodzież z szkół gimnazjalnych i średnich, którzy z różnych przyczyn nie mogą być później zapraszam już na godz. 7.30.  Na tej Mszy św. poświęcimy plecki uczniów klas I. Przypominam o spowiedzi z racji rozpoczęcia nauki w szkole. Okazja do spowiedzi dziś i jutro przed Mszami św. oraz w I piątek miesiąca.
 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego po rannej oraz w czasie Godziny Świętej od 17.00 do wieczornej Mszy św. Czuwanie modlitewne na Godzinie świętej prowadzi Grupa Modlitewna – zapraszam.
 4. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. Zapisy dzieci na katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentu w czwartek. Zapraszam tego dnia rodziców na Mszę św. wieczorną – kwadrans wcześnie z myślą o rodzicach okazja do spowiedzi, a bezpośrednio po Mszy św. spotkanie i zapisy na katachrezę.
 5. Pierwszy piątek, który przed nami jest pierwszym w nowym roku szkolnym. Bardzo proszę by do Komunii św. pierwszo piątkowej przystąpiły zarówno te dzieci, które były u spowiedzi z racji rozpoczęcia roku szkolnego jak i te, które dopiero do spowiedzi przystąpią.Okazja do spowiedzi rano od godz. 8.00 a po południu dla dzieci od 16.45, dla gimnazjalistów od 18.00 a dla młodzieży ponadgimnazjalnej od godz. 19.00. Msza św. pierwszo piątkowa dla dzieci o 17.15 a dla młodzieży o godz. 19.15.
 6. W pierwszą sobotę różaniec róż różańcowych o godz. 8.00, później Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych. Kapłani z Komunią św. do chorych udadzą się o zwykłej porze.
 7. W sobotę o godz. 4.00 na Placu Obrońców Wybrzeża podstawiony będzie autokar dla uczestników parafialnej pielgrzymki na Bałkany. Wyjazd o 4.15.
 8. W przyszłą niedzielę odpust w Swarzewie. Suma odpustowa z udziałem Metropolity Gdańskiego o godz. 10.00. Pół godz. wcześniej procesja. Szczegółowy plan tygodniowego odpustu na tablicy ogłoszeń.
 9. W wigilię odpustu tj. w najbliższą sobotę ok. godz. 15.00 tradycyjnie gościmy pieszą pielgrzymkę gdyńską. Dla pielgrzymów przygotowujemy poczęstunek. Jak zwykle o koordynację i pomoc w tej sprawie proszę panie z parafialnej Caritas.
 10. Jako parafia wyruszamy do Swarzewa w pieszej pielgrzymce w niedzielę o godz. 6.45 z kościoła parafialnego. Bardzo proszę, byśmy w jedną i drugą stronę jako parafia szli razem i zabrali ze sobą chorągwie i feretrony. W intencjach pielgrzymów w Swarzewie o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św.  
 11. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas. Dziś natomiast kościół w całej Polsce wspiera prześladowanych chrześcijan w Iraku. Nawet trudno opisać rozmiar tragedii tamtejszych chrześcijan ale także moc świadectwa wiary w Chrystusa jakie dają , często za cenę życia swego i najbliższych
 12. Przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

Ks. Prob. Jerzy Kunca